Orange Pi Series Single Board Computers: Difference between revisions
added Orange Pi 3G-IOT-B |
added Orange Pi 3 |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
! USB (13-pin) | ! USB (13-pin) | ||
! USB OTG | ! USB OTG | ||
|- | |||
| [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%203/ Orange Pi 3] | |||
| Allwinner H6 | |||
| 4 | |||
| 1.8GHz | |||
| 1024/2048 | |||
| Mali T720 | |||
| 8GB/(opt) | |||
| 1 | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 1 | |||
| | |||
| 1G | |||
| AP6256 | |||
| 4 | |||
| 1 | |||
| | |||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| [http://www.orangepi.org/orange%20pi%203g-iot-512mb%20-%20B/ Orange Pi 3G-IOT-B] | | [http://www.orangepi.org/orange%20pi%203g-iot-512mb%20-%20B/ Orange Pi 3G-IOT-B] | ||