Orange Pi Series Single Board Computers: Difference between revisions
added Orange Pi Zero Plus |
added Orange Pi R1 |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
! USB (13-pin) | ! USB (13-pin) | ||
! USB OTG | ! USB OTG | ||
|- | |||
| [http://www.orangepi.org/OrangePiR1/ Orange Pi R1] | |||
| Allwinner H5 | |||
| 4 | |||
| ??? | |||
| 256 | |||
| Mali400MP2 @ 600MHz | |||
| 16MB | |||
| 1 | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| | |||
| | |||
| 2x 100M | |||
| RTL8189FTV | |||
| | |||
| | |||
| 2 | |||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| [http://www.orangepi.org/OrangePiZeroPlus/ Orange Pi Zero Plus] | | [http://www.orangepi.org/OrangePiZeroPlus/ Orange Pi Zero Plus] | ||