Orange Pi Series Single Board Computers: Difference between revisions

added Orange Pi i96
added Orange Pi Zero Plus
Line 24: Line 24:
! USB (13-pin)
! USB (13-pin)
! USB OTG
! USB OTG
|-
| [http://www.orangepi.org/OrangePiZeroPlus/ Orange Pi Zero Plus]
| Allwinner H5
| 4
| ???
| 512
| Mali450 @ ???
| 2MB
| 1
| 1
| 2
|
|
| 1G
| RTL8189FTV
|
| 1
| 2
| 1
|-
|-
| [http://www.orangepi.org/OrangePii96/ Orange Pi i96]
| [http://www.orangepi.org/OrangePii96/ Orange Pi i96]
Line 48: Line 67:
| 4
| 4
| ???
| ???
| 2GB
| 2048
| Mali450 @ ???
| Mali450 @ ???
| (opt)
| (opt)
Line 67: Line 86:
| 4
| 4
| ???
| ???
| 2GB
| 2048
| Mali400MP2 @ ???
| Mali400MP2 @ ???
| 2MB
| 2MB