Orange Pi Series Single Board Computers: Difference between revisions
added Orange Pi Zero2 |
added Orange Pi R1 Plus |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
! USB (13-pin) | ! USB (13-pin) | ||
! USB OTG | ! USB OTG | ||
|- | |||
| [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%20R1%20Plus/ Orange Pi R1 Plus] | |||
| Rockchip RK3328 | |||
| 4 | |||
| 1.5GHz | |||
| 1024 | |||
| Mali-450MP2 @ ??? | |||
| 16MB | |||
| 1 | |||
| 1 | |||
| 1+? | |||
| | |||
| | |||
| 2x 1G | |||
| | |||
| (power only) | |||
| 1 | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%20Zero2/ Orange Pi Zero2] | | [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%20Zero2/ Orange Pi Zero2] | ||