Orange Pi Series Single Board Computers: Difference between revisions
added Orange Pi 3 |
added Orange Pi Zero LTS |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
! USB (13-pin) | ! USB (13-pin) | ||
! USB OTG | ! USB OTG | ||
|- | |||
| [http://www.orangepi.org/orangepizerolts/ Orange Pi Zero LTS] | |||
| Allwinner H2 | |||
| 4 | |||
| ??? | |||
| 256/512 | |||
| Mali400MP2 @600MHz | |||
| 2MB | |||
| 1 | |||
| 1 | |||
| ? | |||
| | |||
| 1 | |||
| 100M | |||
| XR819 | |||
| | |||
| 1 | |||
| 2 | |||
| 1 | |||
|- | |- | ||
| [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%203/ Orange Pi 3] | | [http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%203/ Orange Pi 3] | ||